Победен завършек в проверките за „Добруджа“

Добричлии достигнаха до 2:1 срещу „Суворово“, след като губеха в резултата

Заключителна контрола преди подновяването на първенството във Втора лига изиграха футболистите на „Добруджа“. В нея те надделяха с 2:1 на стадион „Дружба“ срещу третодивизионния „Суворово“.

Добричлии имаха териториално предимство през първото полувреме, но гостите не бяха съвсем беззъби, като използваха предоставените им възможности за бързи контраатаки. При една от тях в 32-ата мин. водачите в Североизточна трета лига поводаха след извеждащо подаване на Даниел Димитров към Костадин Иванов, който откри за 0:1.

Домакините хвърлиха доста повече сили в атакуващ план след почивката и резултатът не закъсня. За 1:1 в 63-ата мин. се разписа Кристиян Петков, който се вписа много добре в предни позиции. Пасът към голмайстора дойде от капитанът Николай Петров. Въпреки натиска си, добруджанци достигнаха до обрат и победно попадение едва четири минути преди края на проверката. В основата на атаката на „жълто-зелените“ отново бе Николай Петров, който центрира в нак. поле, където Георги Колев отклони с глава в мрежата за крайното 2:1. Суворовци имаха релен шанс да изравнят секунди преди последния съдийски сигнал, но младият вратар Иван Ангелов се намеси отлично. 15-годишният страж не прояви колебание при коварния шут на Никола Найденов и спря пътя на насоченото към горния десен ъгъл кълбо.

В контролите през зимната пауза обновения тим на „Добруджа“ достигна до 3 победи и 3 загуби. Те обаче трудно биха могли да се приемат за индикатор относно действителното състояние на водения от Емил Велев отбор, започващ след седмица битките за оцеляване в професионалния футбол.