27 медала спечелиха каратеките от клуб „Самурай“ на международен турнир

27 медала завоюваха каратеките от клуб „Самурай“ – Добрич на комплексното класиране на международния турнир купа „Дръстър”, което се проведе в гр. Силистра.

В състезанието се включиха 200 участници от около 12 клуба.

Карате клуб „Самурай“ завоюва 13 златни, 8 сребърни и 6 бронзови медала. Златните медалисти са Дея Иванова ката 6-7-годишни, Крум Боянов 6-7-годишни ката, Цветелина Иванова ката 8-9-годишни, Давид Николов ката 8-9-годишни, Валерия Панайотова ката 10-11-годишни, Иван Кръстев ката 12-13-годишни, Пеньо Пенев ката 16+, Давид Николов кумите 8-9-годишни, Валерия Панайотова кумите 10-11-годишни, Симеон Младенов кумите 12-13-годишни, Иван Кръстев кумите 12-13-годишни, Мартин Пенев кумите 14-15-годишни, Ивайло Георгиев кумите 14-15-годишни и отборът кумите момчета 12-13-годишни.

Сребърни медали спечелиха Василена Георгиева ката 6-7-годишни, Николай Димитров ката 8-9-годишни, Виктор Пеев ката 12-13-годишни, Василена Кулева ката 14-15-годишни, Николай Димитров кумите 8-9-годишни, Васил Василев кумите 12-13-годишни, Виктор Пеев кумите 12-13-годишни, Василена Кулева кумите 14-15-годишни.

Бронзови медалисти станаха Стивън Стоянов ката 10-11-годишни, Симеон Младенов ката 12-13-годишни, Йоанна Кулева ката 14-15-годишни, Кристиян Колев кумите 12-13-годишни, Йоанна Кулева кумите 14-15-годишни и отборно кумите момичета 14-15-годишни .

Следваща стъпка на каратеките от клуб „Самурай“ е Държавно първенство в Габрово.