Треньор и състезател от Добрич на почетната стълбичка на Шосеен пробег „Варна”

Състезателите на СКЛА „Добруджа 99” взеха участие на провелия се шосеен пробег в гр. Варна. На лекоатлетическата проява се пуснаха най-добрите бегачи от над 30 клуба в България.

Първи старт имаха момичетата на под 16 г. Анджела Георгиева и Александра Бекйарова, които пробягаха 1 км или една обиколка, завършвайки 7-ма и 17-а в крайното класиране.

Петър Димов пробяга своите 2 обиколки, или 2000 м като остана на метри от разпределението на паричните премии. Той финишира 7-ми при юношите младша възраст с личен резултат.

Алтен Атанасова, която представи спортното училище в гр. Добрич финишира на 3-то място, спечелвайки своя пореден медал на девойки старша възраст. Веднага след нея стартира и нейният брат Денис Атанасов при юноши старша възраст на 4000 м ,завършвайки на 6-то място.

В последен старт участва и най-голямата състезателка на клуба Радосвета Симеонова. Дистанцията, която пробягаха жените бе 4000 м. Симеонова се пребори за призовата тройка и финишира на второ място след Маринела Нинева  от "Локо Дряново"и оставяйки на секунди след себе си Силвия Георгиева от "Евър Варна".