Шампионска титла и сребърен медал за Радосвета Симеонова

Два медала в два последователни дни спечели състезателката на СКЛА "Добруджа-99".

Радосвета Симеонова  спечели шампионска титла, като  триумфира на 7 километровото  трасе  "Дяволския мост" в Ардино.

В неделният ден шампионката участва на маратон Варна стартирайки на 10.500м. Добричлийката записа резултат от 39:46, като метри не й достигнаха да победи детето-чудо на българската атлетика Лиляна Георгиева 39.17, Наталия Кременска е  3-та, с  43.55.

Лекоатлети от 19 държави взеха участие в грандиозната проява като в масовият старт участваха над 300 състезатели.

При момчетата на 2 км.  Денис Атанасов завърши 2-ри, неговият съотборник Алиджан Али е 4-ти, следван от Петър Димов. В същата дисциплина при момичетата възпитаничката на спортното училище в Добрич Алтен Атанасова е 5-та, Анджела Георгиева, Ивета Христова и Карина Димитрова заеха място в 12-тицата. Проявата беше открита от Министърът на спорта Красен Кралев, който награди призьорите.

Радосвета Симеонова ще стартира на 20 май на класическата маратонска дистанция в гр. Плевен, където последните две години атлетки на СКЛА "Добруджа-99" са шампиони.