14 ученически проекта мериха сили в първия областен конкурс „Науката на живо”

14 ученически проекта мериха сили в първия областен конкурс „Науката на живо”
Първи областен ученически научен конкурс „Науката на живо” се проведе днес в общински младежки център „Захари Стоянов” в Добрич. В него се състезаваха 14 проекта на 27 ученици от Добрич, Генерал Тошево и село Смолница.



Сред проектите, които учениците представиха, бяха „Вулкан”, „Еволюция”, „Град на бъдещето”, „Човешкото тяло”, „Електрическа верига”, „Ветрогенератор”, „Моята България” и други. Научните изобретения на децата бяха оценявани от жури в състав: председател - Жулияна Георгиева - преподавател по мениджмънт в ЧГТП “Райко Цончев”, и членове: Петя Георгиева - преподавател по физика в СУ “Св. Климент Охридски”, Стефани Маринова -зам.-председател в Консултативния съвет към ОМЦ "Захари Стоянов", и Надежда Георгиева - член на Консултативния съвет.


„Идеята на събитието е да покажем на учителите, че учебният процес може да бъде по-различен, абстрактен – сподели Стефани Маринова. - Че децата могат да се научат на много нови неща без да зубрят написаното в учебниците, а чрез проекти, които могат да видят нагледно и да запомнят нещата много по-лесно”.



Три деца от ОУ „Климент Охридски” в село Смолница – Габриела Любенова, Зехра Ремзи и Тезджан Динчер, са работили по проекта „Вулкан”, техен ръководител е Петя Великова. ”Опитахме се да разберем как се формират вулканите и какви са последствията от тяхното изригване”, споделиха за Добрич онлайн учениците. За направата на вулкана те са използвали домашен пластилин, глина и екологични материали.



Конкурсът за научен проект "Науката на живо" се проведе по инициатива на Консултативния съвет към ОМЦ „Захари Стоянов”.



 
Ето и класирането:

Първа възрастова група:

Първа награда:

Проект: „Моята България”
Изготвен от: Атанас Матеев, Георги Костов и Симеон Янчев - СУ “Димитър Талев”, Добрич,

Втора награда:

Проект: „Град на бъдещето”
Изготвен от: Велин Кръстев и Карина Великова - СУ “Димитър Талев”,  Добрич.

Втора възрастова група:

Първа награда:

Проект: „Вулкан”
Изготвен от: Тезджан Ниязи, Габриела Любенова и Зехра Неази - ОУ “Св. Климент Охридски”, село Смолница, Община Добричка,

Първа награда:

Проект: „Градински вълшебства”
Изготвен от: Теодор Ганчев, Весела Ганчева и Ивайла Иванова - СУ “Димитър Талев”, Добрич,

Първа награда:

Проект: „Еволюция”
Изготвен от: Камелия Иванова - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Втора награда:

Проект: „Човешко тяло”
Изготвен от: Александрина Илиева - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Втора награда:
Проект: „Дихателна система”
Изготвен от: Йовко Иванов и Данаил Няголов - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Трета награда:
Проект: „Електрическа верига”
Изготвен от: Валери Стоянов - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Поощрителни награди:

Проект: „Ветрогенератор”
Изготвен от: Илия Великов - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Проект: „Електричество”
Изготвен от: Калоян Колев - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево

Проект: „Отделителна система”
Изготвен от: Стефаниа Папатеодору и Снежина Хинева - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево,

Проект: „Методи за пречистване на вода”
Изготвен от: Мартин Георгиев и Даниел Йорданов - СУ “Н. Вапцаров”,  Генерал Тошево,

Проект: „Дихателна система”
Изготвен от: Аделина Андонова - СУ “Н. Вапцаров”, Генерал Тошево.

Трета възрастова група:

Първа награда:

Проект: „Пречистване на водата”
Изготвен от: Велика Дончева и Георги Стоянов - СУ “Димитър Талев”,  Добрич.


Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+