Добруджа 07 се класира на 1/2-финал за Купата на България

Отборът от Добрич победи Пирин (Разлог) с 3:2 гейма.

В Монтана днес започна финалният турнир за Купата на България по волейбол за мъже. 8-те най-добри отбора се класираха за заключителния етап на надпреварата. Първия ден се изиграха 1/4-финалите. В последния мач в петък защитаващият трофея Добруджа 07 победи лидера в първенството Пирин (Разлог). По традиция през този сезон зелените отново стигнаха до петгеймова драматична развръзка. Отборът от Добрич спечели първата част с 25:18. Пирин измъкна 2 много оспорвани гейма с по 26:24 и обърна развоя на дербито. С много силна игра Добруджа 07 вкара мача в тайбрек след 25:20 в четвъртата част. Решителният пети гейм бе спечелен от волейболистите, водени от старши треньора Петър Пенев, с 15:13.

Така Добруджа 07 се класира на 1/2-финал. Съперник в следващия кръг ще бъде домакинът на турнира Монтана. Мачът е в събота от 18.15 часа и ще бъде предаван пряко по телевизия "Диема Спорт". Другият 1/2-финал за Купата на България по волейбол за мъже е Нефтохимик (Бургас) - Хебър (Пазарджик).