Добруджа 07 започва защитата на купата с домакинство на Левски

Това определи тегленият днес жребий.

В офиса на Българска федерация по волейбол днес бе изтеглен жребият за третия кръг за Купата на България за мъже, в който ще участват победителите от втория и класиралите се между четвърто и седмо място след първия дял от Суперлигата. Сред отборите, които се включват от тази фаза, е и действащият носител на купата  Добруджа 07. Съперник на добричлии ще бъде столичният Левски. Мачът ще бъде в Добрич на 6 януари. Победителят ще се класира за финалния турнир за Купата на България, който ще се проведе в средата на януари в Монтана. Сигурни участници на него са освен домакинът, лидерите в първенството Пирин (Разлог) и ЦСКА. Към тях на финалния турнир ще се присъединят и петте победители от третия кръг.

Добруджа 07 неизменно достига финала за Купата на България по волейбол за мъже в последните 4 години, като на 2 пъти спечели трофея.