СКЛА "Добруджа 99" завърши изключително успешната 2017-та с още 4 медала

Титли за Радосвета Симеонова и Габриела Красимирова в Бургас, брат и сестра Атанасови - със сребърни отличия.

Шосеен пробег "Никулден" се проведе на празника в парка на Бургас. Над 100 бяха участниците от цялата страна - мъже и жени, юноши и девойки старша възраст. Наградният фонд на състезанието бе 3300 лева. Организатори на кроса са Община Бургас и местният лекоатлетически клуб.

Това бе последна изява за годината за състезателите на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич, които се завърнаха от Бургас с 4 медала.

При жените дистанцията бе 18 км. Първото място спечели добричлийката Радосвета Симеонова с време 1:05.30 ч., изпреварвайки втората - Маринела Нинева от Локомотив (Дряново). Състезателката на СКЛА "Добруджа 99" Ивелина Калчева се класира шеста при жените.

СКЛА "Добруджа 99" спечели първото място на крос "Никулден" и при девойките старша възраст, които се състезаваха на 10 км. Габриела Красимирова заслужи златния медал с време 38.20 мин. След нея се класира съотборничката й Алтен Атанасова. Също сребърен медал спечели и брат й Денис Атанасов. Той се класира втори при юношите старша възраст, до 18 години, с много силен резултат, финиширайки за 33:12 мин. Алтен и Денис Атанасови са ученици в спортното училище в Добрич и са сред 26-те номинирани за най-добър спортист на СУ "Георги Стойков Раковски" за 2017-та година.

Успешен дебют на 10-километрова дистанция записаха двама атлети на СКЛА "Добруджа 99" - Габриела Желязкова и Петър Димов.