Трима добричлии се класираха за годишния мастърс по билярд на Варна

Станислав Йорданов, Мартин Иванов и Емо Ангелов завършиха в ТОП 16 на ранглистата за 2017-та.

Трима добричлии се класираха за финалния турнир по билярд на "Клуб 9" - Варна. Той ще се проведе на 3 декември. Дисциплината е девета топка. Право на участие на мастърса добиха първите 16 в годишната ранглиста. Те бяха определени след 8 турнира - на девета и осма топка. Най-добрите за годината ще си разпределят един от най-големите наградни фондове в този спорт в България - над 1000 лева.

В конкуренцията на общо 60 билярдисти от Варна, Добрич, Шумен, Каварна, Бургас и др. трима представители на нашия град се класираха сред първите 16 след силни и постоянни изяви през цялата година на турнирите в "Клуб 9". С най-предно класиране е Станислав Йорданов - осми, който се намира в отлична форма и за месец спечели 3 много силни турнира - 2 в Добрич и 1 в клуб "Шарк" - Варна. Трикратният годишен шампион на Добрич Мартин Иванов, който почти през целия сезон бе сред първите осем, завършва десети в крайната ранглиста на "Клуб 9". 12-ти е 17-годишният Емо Ангелов, който през тази година записа много успешни участия и на републиканските първенства по билярд за мъже. Пред тях личат имената само на едни от най-добрите в този спорт в страната, достигнали до предни класирания на държавни и международни турнири, като Петър Атанасов, Мартин Бойчев и Данаил Генчев.