Нова категорична победа оставя Добруджа на първо място

Жълто-зелените спечелиха с 4:0 и остават на върха.

В мач от трета Североизточна група Добруджа победи Кубрат на стадион "Дружба" в Добрич. Домакините спечелиха с 4:0. Лионел Матадос откри резултата в 23 мин. Още 3 гола във вратата на Кубрат паднаха след почивката. В 59 мин. Явор Колев засече с глава центриране от корнер за 2:0. В 75 мин. Кристиан Пешков навърза цялата защита на гостите и отбеляза третия гол. Крайния резултат оформи Георги Колев 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Добруджа събра 32 точки. Отборът на Добрич има 10 победи и 2 равенства в 12-те си шампионатни срещи. Жълто-зелените остават на първо място и след този кръг, независимо какво ще направи конкурентът за лидерската позиция Суворово утре срещу Светкавица.

Програмата за Добруджа продължава с областно дерби. В следващия кръг, на 18 ноември, отборът на Добрич гостува на Септември (Тервел).