Добруджа и Локо Русе завършиха наравно

С тази точка жълто-зелените остават на върха.

В дербито на кръга в трета Североизточна група четвъртият Локомотив (Русе) и първият Добруджа завършиха наравно в град Сливо поле, където домакинстват железничарите. Агитка от около 20 човека от Добрич подкрепя жълто-зелените при най-далечното гостуване за сезона.

Мачът завърши 1:1. Домакините откриха в 32 мин. с гол на Сонер Хюсеин и задържаха аванса си до средата на второто полувреме. В 67 мин. Александър Йовчев центрира към Румен Николов и нападателят на Добруджа отбеляза с глава изравнителния гол.

Така Добруджа взе точка от едно от най-тежките гостувания за цялото първенство и вече има 29. Със същия актив е и вторият Суворово. Отборът на Добрич обаче има предимство в прекия сблъсък. Освен това Добруджа е с мач по-малко от основния си конкурент в битката за първото място и класиране за професионалния футбол.