Сребърен медал за СКЛА "Добруджа 99" на държавното първенство по крос кънтри

Спечели го националната шампионка по маратон, спортно ходене и стипълчейз Радосвета Симеонова.

Край Пирдоп се проведе националният шампионат по крос кънтри за всички възрастови групи. Стартираха над 200 състезатели от 41 клуба. Състезанието беше и квалификация за определяне на националния отбор на България за предстоящите Балкански игри на 18 ноември в Чанаккале (Турция).

Състезателите на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич се представиха отново на много високо ниво. При силна конкуренция Радосвета Симеонова се окичи със сребърен медал при жените, финиширайки на по-малко от половин минута след победителката Маринела Нинева от Локомотив (Дряново) и надбягайки с близо минута третата Симона Миланова от Дунав (Русе) по 8-километровото трасе. Другата състезателка на СКЛА "Добруджа 99" при жените Ивелина Калчева завърши 7-ма.

Вицешампионката Радосвета Симеонова със своята треньорка Еманоела Радева

18-годишната Габриела Красимирова остана на крачка от почетната стълбица при девойките под 23 години, финиширайки 4-та. Близнаците Алиджан и Алишан Али са 8-ми и 9-ти при юношите старша възраст. Силно бягане сред най-добрите девойки младша възраст направи и подрастващата Алтен Демирова с 9-то място. Петър Димов и Габриела Желязкова направиха дебюта си на подобна проява, бягайки при най-малките.