Добруджа 07 спечели в Кърджали

Първа победа като гост за сезона записа отборът от Добрич.

В мач от 5 кръг на мъжката волейболна Суперлига Добруджа 07 победи Арда в Кърджали с 3:2 гейма. Първият бе за домакините - 25:23. Добружда 07 изравни след 25:22. Арда отново поведе, пак измъквайки гейма с 2 точки разлика - 25:23. Гостите от Добрич бяха пределно мотивирани и концентрирани в следващата част и спечелиха с 25:20. Силната игра на Добруджа 07 продължи и в тайбрека - 15:11 в решителния пети гейм.

Така Добруджа 07 постигна първата си победа като гост за новото първенство. С 3 успеха и 2 загуби отборът от Добрич се изкачи до четвъртото място във временното класиране на мъжката волейболна Суперлига.

В следващия кръг Добруджа 07 приема лидера Монтана - единствения отбор с 5 победи от 5 срещи.