Добруджа 07 - на второ място на турнира в Сърбия

Отборът от Добрич записа 2 победи и 1 загуба при петото си поредно участие на ежегодния волейболен мемориален турнир "Жарко Петрович" в Нови Сад.

Участваха 4 много силни мъжки отбора от 4 европейски държави, които играха всеки срещу всеки.

Добруджа 07 и домакинът Войводина (Нови Сад) спечелиха първите си 2 мача и така срещата между тях от последния кръг бе пряк спор за първото място.

Припомняме, че на старта на турнира отборът от Добрич победи шампиона на Дания Хентафте Волей (Копенхаген) с 3:0, а след това обърна гръцкия Фойникас (Сирос) до 3:2, след като изоставаше с 2 гейма.

В третия си мач Добруджа 07 също показа силна игра и затрудни максимално шампиона на Сърбия. Войводина се наложи с 3:0 гейма, но първият и третият бяха много оспорвани и равностойни - 25:22, 25:19 и 27:25.

След срещата се състоя награждаване, на което Добруджа 07 получи купа за второто си място на мемориалния турнир "Жарко Петрович".