Юношите на Добруджа - пети в България по плажен хандбал

В мача за 5-6 място днес жълто-зелените победиха Раховец (Горна Оряховица) с 2:0. Любен Любенов от Добруджа бе включен в идеалния отбор на първенството.

В Албена вчера и днес се проведе държавното първенство по плажен хандбал за юноши. Участваха 6 отбора.

В първия си мач Добруджа загуби с дузпи от Чардафон (Габрово), след като двата тима спечелиха по едно полувреме. Последва поражение с 2:0 от Асти (Хасково) и така отборът от Добрич не можа да се класира за 1/2-финалите. В спор за петото място жълто-зелените днес срещнаха третия в другата група - Раховец (Горна Оряховица). Добруджа спечели и двете полувремена и зае петата позиция в крайното класиране на първенството на България по плажен хандбал за юноши.

На церемонията по награждаване на най-добрите бяха връчени и индивидуални награди. Бяха отличени състезател и треньор на Добруджа. Любен Любенов бе включен в идеалната осмица на първенството. Наградата за най-млад треньор бе присъдена на Джошкун Якубов.