34 призови класирания за плувците на Добруджа на държавното първенство за ветерани

12-ата в света Антония Михова стана шампион в 4 дисциплини, в други 2 се класира втора.

Държавното лично-отборно първенство по плуване за ветерани за 2017 г., организирано от Българска мастърс федерация, се проведе вчера и днес в Кранево. Участваха 18 клуба от цялата страна с общо 370 състезатели в 13-те възрастови групи при двата пола. Спортен клуб по плувни спортове Добруджа бе представен от 15 плувци. Те защитиха достойно името на Добрич в този спорт и достигнаха до общо 34 класирания в тройката.

При жените отново се отличи Антония Михова. В Кранево тя добави нови 4 шампионски титли към богатата си на успехи спортна визитка. Още на два пъти Антония Михова заслужи място на почетната стълбица, класирайки се втора.

При мъжете СКПС Добруджа се нареди на пето място в отборното класиране.

С 6 титли от 6 старта безапелационен в своята възрастова група бе Красимир Енчев.

Красимир Николов стана шампион в 2 дисциплини, на два пъти се класира втори, а веднъж трети.

Константин Данаилов записа 1 първо, 1 второ и 2 трети места.

Костадин Демиров е вицешампион в 2 дисциплини на държавното първенство по плуване за ветерани.

Второ и трето място наредиха на два пъти Николай Стефанов на почетната стълбица.

Старши треньорът в школата на СКПС "Добруджа" Иван Иванов спечели едно второ място.

Мъжката щафета от Добрич на два пъти бе най-бърза. СКПС Добруджа в състав Красимир Николов, Красимир Енчев, Костадин Демиров и Константин Данаилов спечели смесената и кроуловата щафета.