Добруджа спечели първата си контрола с 5:0

Дидо Божилов се завърна с победа начело на жълто-зелените. Дейвид Филипов вкара два гола за успеха.

В контрола в Тервел Добруджа победи местния Септември с 5:0. Това бе първа проверка за отборите, които са водени съответно от Диян Божилов и Валентин Пейчев.

Добруджа излезе в състав: Димитър Илиев, Явор Колев, Даниел Граматиков, Ахмед Адемов, Александър Йовчев, Симеон Симеонов, Лионел Матадос, Мердин Мехмедов, Даниел Димитров, Георги Колев и Александър Михайлов.

Мачът в Тервел започна с натиск на гостите от Добрич, който бе материализиран минута преди почивката. Мердин Мехмедов излезе сам срещу вратаря на Септември и откри резултата.

Двама млади нападатели, влезели в игра след почивката, увеличиха преднината на Добруджа. 2 минути след подновяването на играта Кристиан Пешков покачи на 2:0, а в 52 мин. се разписа Дейвид Филипов. 10 минути преди края резултатът стана 4:0 след автогол. Дейвид Филипов се разписа за втори път в мача в 87 мин. за крайното 5:0 за Добруджа.