Сребърни медали за юношите на Добруджа

Двама хандбалисти на Добруджа бяха включени в идеалния отбор на държавния шампионат при 15-годишните.

Хандбален клуб Добруджа е вицешампион на България при юношите до 15 години. Осемте най-добри отбора в страната си оспорваха медалите на турнир в Хасково през последните 3 дни.

Хандбалните надежди на Добрич загубиха от Черно море (Варна) финалния мач днес с 43:23. Първата част бе равностойна и на почивката авансът на моряците бе само 19:14. През второто полувреме  обаче Черно море увеличи преднината си и така взе реванш за загубата на финала за Купата на България. 15-годишните юноши на Добруджа спечелиха трофея през април именно след победа над варненци на финала.

Второто място в националния шампионат е безспорен успех за школата на ХК Добруджа. На финалите на републиканското първенство в Хасково добричлии, водени от младия треньор Светослав Божков, записаха 4 поредни победи до днешния мач.

В идеалната седмица на турнира попаднаха двама хандбалисти на Добруджа. За най-добро ляво крило бе избран Йордан Захариев, а за най-добър на поста десен гард - Златан Петров.