Радосвета Симеонова - най-добра в България и на 3000 метра бягане с препятствия

Лекоатлетката на СКЛА "Добруджа - 99" - Добрич Радосвета Симеонова стана първа на държавното първенство в дисциплината 3000 м. бягане с препятствия при жените. Тя е шампион на страната още на маратон и спортно ходене.

През почивните дни Велико Търново бе домакин на националния шампион по лека атлетика за юноши и девойки под 16 години, мъже и жени.

В коронната си дисциплина 3000 м. бягане с препятствия Радосвета Симеонова показа надмощие и заслужено завоюва шампионската титла с 10.48 мин., следвана от Силвия Георгиева от Евър - Варна с 11.03 и Симона Миланова от Дунав - Русе с 11.14. Теодора Златева от СКЛА "Добруджа - 99" се класира 8-ма.

Радосвета Симеонова получи покана да се включи в състава на България за Европейска купа, която ще се проведе на 23-25 юни във Васа, Финландия.

Часове преди титлата тя стартира и на 1500 м. гладко бягане, като до финалната обиколка убедително водеше, но спринтовото бягане пренареди класирането и завърши 5-та. Съотборничката й Габриела Красимирова стана 8-ма с лично постижение - 5.08 мин. Тя е само на 18 години, но вече успешно се наложи и при жените.

На 5 000 метра гладко бягане Радосвета Симеонова финишира 4-та с 18.27 мин., а Габриела Красимирова е 7-ма с 19.04 мин.

При момичетата с блестящо бягане Карина Георгиева от СКЛА "Добруджа - 99" завърши 4-та на 800 метра, като хилядни не й достигнаха да се пребори за бронзовия медал. На 1500 м. тя се класира 5-та. Силно бягаха също Петър Димов и Алтен Атанасова на 800 м. и 1500 м.

Треньорите на отбора Николай Янков и Еманоела Радева са доволни от израстването на своите възпитаници.

Следващият старт за лекоатлетите на СКЛА "Добруджа - 99"- Добрич ще е на 17 и 18 юни - националния шампионат за юноши и девойки старша възраст в София.