Юношите на Добруджа 07 - четвърти в България, Теодор Йорданов - най-добър блокировач

Две загуби с тайбрек разделиха добричлии от медалите.

С участието на осемте най-силни школи в страната в Пловдив се проведе финалният турнир на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст, до 16 години.

С 2 победи и 1 загуба Добруджа 07 завърши на второ място в своята група и се класира за 1/2-финалите. Последва загуба от ЦСКА с 3:2 гейма.

В мача за третото място Добруджа 07 срещна Арда. Отборът от Кърджали взе първите два гейма -  25:19 и 25:12. Добруджа 07 изравни след 25:20 и 25:19. Така се стигна до тайбрек, в който Арда се наложи със 17:15.

Една от шестте индивидуални награди на първенството бе присъдена на волейболист на Добруджа 07. За най-добър блокировач бе избран Теодор Йорданов.