Девойките на България победиха Македония в Албена

Националният отбор на България за девойки до 17 години победи Македония с 2:1 в първия си мач от приятелския турнир за развитие на УЕФА, който се провежда от 17 до 20 май в курортен комплекс Албена.

В 12-ата минута Александра Янева, след отличен рейд, намери непокритата Недред Заструг, която от границата на вратарското поле не остави шанс на вратарката на Македония след плътен удар. Обстановката не се промени и в началото на втората част - българките владееха инициативата и атакуваха, докато противникът се отбраняваше. Логичното се случи в 49 мин. и след непряк свободен удар от границата на вратарското поле капитанът Яница Иванова намери за втори път мрежата зад вратарката на Македония. В 56 мин. Македония върна едно попадение чрез Сара Велкова.

На турнира в Албена участват още Румъния и Словакия.