Радосвета Симеонова и Габриела Красимирова - най-бързи в България

Добрич има най-бързите дами в страната в дисциплината спортно ходене - Радосвета Симеонова и Габриела Красимирова са първи в България. Титлите им осигуриха квоти за Балканиадата, която е след 2 седмици. СКЛА "Добруджа - 99" спечели общо 3 медала на държавното първенство.

Град Поморие отново бе домакин на националния шампионат по спортно ходене. Тази година бе отчетен рекорден брой участници - 160.

СКЛА "Добруджа - 99" - Добрич се завърна с 3 медала и две квоти за Балканското първенство във Флорина, Гърция.

На 20 км. при жените Радосвета Симеонова защити титлата си.

СКЛА "Добруджа - 99" спечели злато и при девойките старша възраст - Габриела Касимирова бе най-бърза на 10-километровото трасе.

При най-малките, момичета до 16 години, на 3 км. Алтен Атанасова стана вицешампионка и спечели сребърен медал, като само 6 секунди не й достигнаха за отличие с най-благороден метал.

Много близо до почетната стълбица бяха Алишан Али, Расим Петров, Рая Николова и Теодора Златева. Всички състезатели на СКЛА "Добруджа - 99" се представиха на много високо ниво, като силно се откроиха тези, които са ученици в спортното училище в Добрич.

Ръководството и треньорският щаб на клуба благодарят на собственика на веригата "Go Grill" за помощта и подкрепата.

Следващият старт за състезателите на СКЛА "Добруджа - 99" ще е в Стара Загора на 2 април - на националния шампионат по полумаратон.