Добруджа обърна Спартак (Варна) и запази второто място

Ценни точки в битката за второто място през редовния сезон добавиха жълто-зелените.

В мач от 16 кръг на мъжката А хандбална група Добруджа победи Спартак (Варна) пред над 200 зрители в зала "Русалка" в Добрич.

Цяло първо полувреме гостите поддържаха преднина от 1-2 гола и на почивката водеха с 15:14. През втората част с играта си Добруджа доказа, че е по-класният отбор и с бързи комбинации и здрава защита набързо успя да обърне резултата в своя полза и да натрупа сериозен аванс, който в средата на полувремето достигна до 7 гола. Финалната сирена прозвуча при 35:30 за отбора от Добрич.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа бе Йордан Михайлов с 8 гола. Златан Петров и Александър Димитров се разписаха по 6 пъти във вратата на Спартак.

След днешния успех Добруджа вече има 24 точки от 12 победи и 4 загуби. Жълто-зелените запазиха второто си място в мъжката А хандбална група. Отборът от Добрич е с равен актив с Чардафон, като изпреварва габровци, заради предимство в преките мачове.