СУ "П. Р. Славейков" и ПМГ "Иван Вазов" - областни шампиони по шахмат

На снимката: Отборът на Средно училище "П. Р. Славейков" - Добрич в състав Кристияна Попова, Димитър Димитров, Никола Николов и Велимир Йорданов. Техен учител и треньор по шахмат е Красимир Станков.

В Генерал Тошево днес се проведе областният кръг на ученическото първенство по шахмат. До този етап достигнаха училищата, които станаха първи в своите общини. Всеки отбор бе съставен от 3 момчета и 1 момиче.

Бяха излъчени шампионите на областта в две възрастови групи - 5-7 клас и 8-10 клас.

Първите места спечелиха училища от град Добрич. При учениците от 5 до 7 клас състезанието спечели СУ "П. Р. Славейков". При по-големите, 8-10 клас, шампион на област Добрич стана ПМГ "Иван Вазов".

Двете училища се класират за зоналния кръг на ученическото първенство на България по шахмат. В началото на май те ще спорят с областните шампиони на Варна и Шумен за правото да участват на държавните финали на училищния шампионат.