Хандбалисти спечелиха лъвския скок в спортното училище

Маниел Димитров стана шампион при по-малките ученици, а Михаил Нейчев (на снимката) - при големите.

За пета поредна година в Спортно училище "Георги Стойков Раковски" - Добрич се проведе състезание по дълъг скок в чест на Апостола на свободата. На 19 февруари България ще отбележи 144 години от гибелта на Васил Левски.

В началото всички присъстващи в залата за тренировки на спортното училище в Добрич се преклониха пред паметта и делото на Васил Левски, заставайки на колене и запазвайки минута мълчание.

Всички участници в лъвския скок имаха по два опита, след което бе оформено и класирането в две възрастови групи и при двата пола. Най-добрите бяха наградени с грамоти, тениски, шапки и шоколади от директора на училището за шампиони Николай Дяков.

При момчетата първите места спечелиха хандбалисти. Във възрастовата група от 5 до 8 клас шампион стана Маниел Димитров. При момчетата от 9 до 12 клас лъвския скок спечели Михаил Нейчев. Той постигна отличен резултат в дългия скок - 4.80 метра и изпревари своя съотборник и миналогодишен победител Красен Крайчев.

При момичетата от 9 до 12 клас отлични умения в дългия скок показа боксьорката Виктория Трайкова. При по-малките първа стана гимнастичката Полина Пенкова.

Наградата за най-атрактивен състезател получи борецът Стойчо Диков.

Бяха връчени и две колективни награди - за най-масово и успешно представяне в състезанието по спортове. Номер едно при момчетата е хандбалът, а при момичетата - художествената гимнастика. Наградите бяха връчени на треньорите, съответно Джошкун Якубов и Йовка Няголова.

Тази година състезанието включваше и една нова категория. След учениците, своите умения в дългия скок показаха и работещите в училището за шампиони в Добрич. Първи това стори директорът Николай Дяков. В памет на Апостола отлична спортна форма показаха Йовка Няголова - треньор по художествена гимнастика, Драгомир Стойчев - треньор по борба, Джошкун Якубов - треньор по хандбал, учители по общообразователни предмети и други.