Добруджа 07 загуби и реванша срещу финландците

Отборът от Добрич показа силна игра, но по-големият опит на съперника се оказа решаващ за крайния изход.

Реваншът от 1/32-финалите за Купата на CEV между Добруджа 07 и Хурикаани (Лоймаа) се игра тази вечер във Варна пред около 1500 зрители. След загубата в първата среща, сега отборът от Добрич се нуждаеше от победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да се стигне до златен гейм.

Мачът започна добре за домакините, които поведоха с 9:4. Последва обаче силна серия за финландците - 12 точки за тях срещу само 1 за зелените, което доведе до 16:10 за Хурикаани. Отборът от Лоймаа спечели първата част с 25:17. В следващвата гостите имаха геймбол, но добруджанци се справиха и успяха да запазят шансовете си за краен успех след като спечелиха с 28:26. Младостта на българите и по-големият опит на финландците се оказаха решаващи в третия гейм. В него Добруджа 07 водеше с 21:17, но в крайна сметка загуби с 28:26 и така Хурикаани за втори път поведе в резултата и си гарантира класирането за следващия кръг на Купата на CEV. Четвъртият гейм отново бе за финландците - 25:19. Така Хурикаани спечели с 3:1 гейма и се класира за 1/16-финалите, където ще срещне най-успешния волейболен отбор в света през този век - италианския Тренто.

Добруджа 07 пък приключва дебютното си участие в евротурнирите с 1 победа и 3 загуби.