Добруджа спечели първото място в групата и се класира за 1/2-финалите за купата

Михаил Нейчев и Георги Атанасов отказаха домакините с общо 18 гола.

В решителен мач за класиране на 1/2-финалите за Купата на България по хандбал за младежи, до 19 години, Добруджа победи с много силна игра домакина на турнира Асти (Хасково) с 30:20. Срещата започна много оспорвано, защото и двата отбора желаеха да спечелят и да продължат напред към 1/2-финалите. В 20 мин. треньорът на добричлии Георги Андреев получи червен картон, а на почивката неговите възпитаници водеха с 1 гол - 13:12. През втората част хандбалистите на Добруджа до 19-годишна възраст тотално надиграха Асти и спечелиха категорично с 30:20. С най-голяма заслуга за убедителния успех бяха Михаил Нейчев и Георги Атанасов, които вкараха съответно 10 и 8 гола във вратата на домакините.

С 4 точки от 2 победи и 1 загуба Добруджа завършва на първо място в групата. На 1/2-финалите тази вечер жълто-зелените ще срещнат втория в другия поток. В момента в Хасково играят Фрегата (Бургас) и Спартак (Варна), като победителят ще стане първи в групата, а загубилият ще остане втори и ще срещне Добруджа на 1/2-финалите. Решителният мач за трофея е в неделя.