Победа и загуба за младежите на Добруджа в първия ден на финалите за купата

Хандбалистите от Добрич надиграха Албатрос (Бургас) и изпуснаха победата срещу Локо Горна.

От днес до неделя Хасково е домакин на финалния турнир за Купата на България по хандбал за младежи, до 19 години. Участват осемте най-силни отбора в страната, които първоначално са разделени в 2 групи.

Младежите на Добруджа завършват първия ден с 2 точки. На старта на турнира те загубиха от Локомотив (Горна Оряховица). На почивката жълто-зелените водеха с 16:11, но загубиха с 29:28 с гол от дузпа в края на мача. След това хандбалистите от Добрич победиха Албатрос (Бургас) с 33:31, като след първото полувреме водеха с 18:15.

Утре сутрин Добруджа излиза срещу домакина Асти (Хасково) в решителен мач за класиране на 1/2-финалите.