Радосвета Симеонова спечели медал на най-старото лекоатлетическо състезание в България

В Ямбол се проведе юбилейният 50-ти крос "Диана". Републиканската шампионка на маратон и спортно ходене Радосвета Симоенова спечели своя 22-ри медал за годината.

50-ото издание на крос "Диана" се проведе в Ямбол. Това е най-старото състезание по лека атлетика в България - провежда се ежегодно от 1966 година. То е част от календара на БФЛА.

Състезателите на СКЛА "Добруджа - 99" - Добрич отново се наредиха сред най-добрите.

С бронзов медал при жените се окичи Радосвета Симеонова. Първа се класира Моника Георгиева от ЛК Локомотив 2010 - Горна Оряховица, следвана от Маринела Нинева от Локомотив (Дряново). Така добричлийката Радосвета Симеонова вече има общо 22 медала от силни национални и международни състезания от началото на годината.

При юношите младша възраст Денис Атанасов финишира 4-ти на 2 км., а Габриела Данаилова е 5-та на състезанието в Ямбол.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди победителите в крос "Диана".