Българи-юнаци: България срази Япония с 3:1 в Световната лига

Азиатците оказаха сериозна съпротива и дори измъкнаха първия гейм, след което бяха размазани от българските национали.

Националният отбор по волейбол постигна втора победа в група В на Световната лига. Възпитаниците на Радостин Стойчев сразиха с 3:1 (-22, 21, 16, 20) Япония.

„Лъвовете" започнаха в състав: Жеков (1), Цветанов (4), Казийски (17), Николов (21), Тодоров (8), Алексиев (1), Иванов - либеро.

Противно на очакванията азиатците оказаха сериозна съпротива и дори измъкнаха първия гейм с 25:22. Нашите обаче много бързо намериха противодействие на скоростната игра и невероятна защита на самураите.

Силно включване във втората част направи крайният нападател на италианския първенец Тренто - Валентин Братоев. Близнакът замени неубедителния Тодор Алексиев и България набързо си осигури преднина от 5 т. - 10:5. „Трикольорите" продължиха да контролират играта, като мощните ни атаки атаки не оставиха никакъв шанс на азиатците за 25:21.

Наказателната акция продължи и през третия гейм. България се откъсна 13:8 и спечели с 25:16 за 24 минути.

Гостите вече нямаше какво да губят и рискуваха максимално на сервис и в нападение, което им донесе успех в началото на четвъртия гейм. Япония дръпна със 7:3, но нашите стопиха изоставането си до 1 т., след две успешни атаки и жълт картон за наставника Тацуя Уета. Японците се задържаха в резултата до 12:12 и след това бяха разпиляни с 25:20.