Радосвета Симеонова ще представя България на Балканиадата по кроскънтри

Добричлийката ще участва на трето балканско първенство през тази година.

Балканският шампионат по кроскънтри ще се проведе в Чуприя, Сърбия на 5 ноември. Страната ни има по 3 квоти при юношите, девойките, мъжете и жените, като Българска федерация по лека атлетика отново включи в състава на националния отбор Радосвета Симеонова.

През тази година състезателката на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич стана републиканска шампионка в две дисциплини - маратон и спортно ходене. Радосвета Симоенова има общо 20 медала от силни национални и международни състезания от началото на годината. Тя за трети път е в националния отбор на България за балканско първенство през 2016-та. През април Радосвета Симеонова се класира пета при жените на Балканския шампионат по спортно ходене във Флорина, Гърция. В началото на този месец тя спечели бронзов медал на първенството на Балканите по маратон в София.