България загуби от о-в Корсика, Кавали ни вкара

Любовчията Лотар Матеус пусна основния си състав при фрапантната загуба с 0:1 от второразредните френски футболисти.

Българският национален отбор по футбол загуби с 0:1 от сборния тим на Корсика в контролна среща, провела се в Аячо. За скромната формация на Корсика играха предимно състезатели от второто ниво на френския футбол. Единствените по-известни имена в състава на островитяните бяха Людовик Жули и Себастиан Скилачи.

Националният селекционер Лотар Матеус заложи на състава, който ще излезе срещу Черна гора на 4-и юни в решаващата европейска квалификация. През втората част на терена в Аячо се появи натурализираният бразилец Маркиньос, който се отличи с добри изяви.

"Трикольорите" изпуснаха няколко качествени положения и бяха попарени в 72-ата минута. Грешка на резервния вратар Владислав Стоянов помогна на Кавали, който откри резултата. В крайна сметка България записа фрапантно поражение, непосредствено преди ключовия двубой срещу Мирко Вучинич и компания.

България излезе в следния състав: Николай Михайлов, Иван Бандаловски, Йордан Милиев, Иван Иванов, Петър Занев, Стилиян Петров-к, Чавдар Янков, Спас Делев, Ивелин Попов, Мартин Петров, Цветан Генков