Сребърни медали за Йордан Петров и Радосвета Симеонова на държавното първенство

Призьорите бяха наградани от министъра на спорта Красен Кралев.

2 медала спечели СКЛА "Добруджа 99" - Добрич в първия ден на националния шампионат на България по лека атлетика за мъже и жени. Държавното първенство се провежда вчера и днес на националния стадион "Васил Левски" в София.

Йордан Петров се класира втори на 3000 метра стипълчейз при мъжете, а Радосвета Симеонова спечели сребърния медал в същата дисциплина при жените. Пред тях се наредиха само класиралите се за олимпиадата в Рио Йоло Николов и Силвия Дънекова. Йордан Петров спечели сребърния медал с време 9.59 мин., а Радосвета Симеонова с 11.23.

Снимка: Илиан Телкеджиев

Медалистите имаха честта да получат отличията си от министъра на спорта Красен Кралев.

Женската щафета на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич на 4х100 метра, съставена от атлетки, специализирани в дългите бягания, показа своята висока класа и на по-късите дистанции, като се класира на пето място на републиканското първенство по лека атлетика на открито за 2016 година.