Шумен взе и втория мач от финалния плейоф срещу Добруджа

Брутални съдийски тесли лишиха ХК Добруджа от успех в Шумен. Добричлии се нуждаят от три поредни победи за да триумфират с титлата в мъжката А хандбална група.

Шумен спечели като домакин и втория мач от финалната серия. С огромен принос за загубата на Добруджа срещу този съперник за пореден път бяха реферите, които с грешните си отсъждания изкараха извън нерви щаба на жълто-зелените.

На почивката преднината на домакините бе 12:9. През втората част Шумен дори успя да увеличи аванса си. 40 секунди преди края хандбалистите от Добрич достигнаха до изоставане от само един гол, но в крайна сметка загубиха с 23:21.

Добруджанци са амбицирани до докарат плейофа до решителен пети мач като спечелят двете си домакинства пред своята вярна публика на 28 и 29 май (събота и неделя) в зала Русалка в Добрич.