Атлетите от Добрич обраха медалите на шампионата на България по спортно ходене

Шампиони при мъжете и жените станаха Николай Минков и Радосвета Симеонова. Добричлии спечелиха общо 7 медала - 4 златни, 2 сребърни и 1 бронзов.

В Поморие се проведе националният шампионат на България по спортно ходене за 2016 година.

На 20-километровата дистанция при жените шампион стана Радосвета Симеонова от СКЛА "Добруджа 99", а сребърния медал спечели нейният треньор Еманоела Янкова.

При мъжете титлата отново е за Добрич. Шампион стана Николай Минков от СКЛА "Добруджа". Той измина 20-те километра за 1.53.25 ч.

Успешно се представиха добричките атлети на държавното първенство по спортно ходене и при юношите и девойките.

Титлата при момичетата до 16 години спечели Селин  Ахмед - състезател на СКЛА "Добруджа". Златния медал при девойките младша възраст завоюва Габриела Красимирова от "Добруджа 99" с време от 28.25 мин. на 5 км. Злати Димитров и Алиджан Али от "Добруджа 99" се класираха съответно втори и трети при юношите старша възраст. Много близо до медалите бяха Алтен Атанасова, Мая Маринова, Николета Иванова, Ния Няголова, Пресиян Василев и Алишан Али.