Добруджа 07 и Марек ще играят решителен мач

Отборът от Дупница спечели домакинството си и така резултатът в серията бе изравнен. Кой ще се класира за 1/2-финалите ще се решава в Добрич.

Във втора среща от 1/4-финалните плейофи в мъжката волейболна Суперлига Добруджа 07 загуби гостуването си на Марек в Дупница. Шампионите в последните 4 години спечелиха първите 2 гейма, оставяйки добричлии на 17 и 16 точки. Добруджа 07 взе третия гейм - 25:22 и бе много близо до изравняване, но загуби четвъртата част с 30:28, а с това и срещата с 3:1.

Така резултатът в плейофа бе изравнен - по една победа и за двата отбора. Във вторник в Добрич е третият решителен мач. Добруджа 07 има домакинско предимство, защото завърши редовния сезон на четвърто място, а Марек - на пето.

Победителят от срещата в зала "Добротица" ще срещне на 1/2-финал Нефтохимик. Отборът от Бургас днес записа втора победа над Тетевен волей и се класира за следващата фаза на плейофите, които са единствено за излъчване на шампион.