Добрич с три титли на националния шампионат по спортно ходене

Шампион при жените стана Радосвета Симеонова от СКЛА "Добруджа 99". Добричлийката спечели титлата, постигайки личен резултат на 20-километровoто трасе - 1,49,13. С това време Радосвета Симеонова покри норматива за участие на Европейската купа по спортно ходене в Мурсия, Испания през май.

Националният шампионат по спортно ходене за всички възрасти се проведе днес в Бургас. Двата добрички клуба - "Добруджа 99" и "Добруджа", спечелиха общо 7 медала и 3 републикански титли.

При жените шампион е Радосвета Симеонова от "Добруджа 99", а Станислава Петрова от "Добруджа" завоюва бронзов медал.

Две атлетки  на "Добруджа 99" се класираха в призовата тройка при девойките младша възраст - Габриела Красимирова стана първа, а Рая Николова - трета.

Ния Няголова от "Добруджа" спечели трето място при момичетата до 16 години.

Добрич имаше успехи и при силния пол. При юношите старша възраст Николай Минков  от "Добруджа" стана шампион, а Злати Димитров от "Добруджа 99" е сребърен медалист.