Реал Мадрид пречупи каръка и прескочи заветния 1/8-финал

Реал Мадрид на Жозе Моуриньо направи това, което не успяха да сторят всевъзможни формации на "Белия балет" в последните шест сезона. Реал победи класически (3:0) Олимпик Лион и с общ резултат 4:1 се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

"Белият балет" започна двубоя отлично. Най-добрият възможен състав на Моуриньо "бродираше" на терена, стигайки твърде лесно до вратата на Уго Лорис. Френският страж трябваше да се намесва още в 4-ата минута. Марсело опита удар по диагонал, който бе отразен от Лорис.

Гостите се поокопитиха към средата на първото полувреме и на свой ред погледнаха към вратата на противника. Те бяха близо до гола в 21-ата минута. Сесар Делгадо бе намерен на границата на наказателното поле, аржентинецът изстреля коварен параболичен удар, но Касияс се намеси подобаващо. Възстановеният от контузията си Кристиано Роналдо блесна в 27-ата минута, след като стреля великолепно към Уго Лорис. Националният вратар на Франция се намеси също толкова добре, избивайки коженото кълбо в ъглов удар. Многото положения пред вратата на Лион дадоха своя резултат в 37-ата минута. Левият защитник Марсело направи патентован рейд отляво и комбинира с Роналдо. Португалецът изведе своя съотборник в пеналта на Лион, след което Марсело финтира елегантно противников играч и матира Уго Лорис.

Друг французин - Карим Бензема, бе близо до гола в 41-ата минута, но виртуозният му удар бе избит още по-виртуозно от стража на гостите. Реал Мадрид реши всичко в сблъсъка с второ попадение в 66-ата минута. След неверояна грешка в защитата на Лион топката попадна в Карим Бензема. Нападателят на домакините излезе срещу Уго Лорис и спокойно пусна топката между краката му. Бившият футболист на Олимпик Лион не спря дотук. Бензема стреля над вратата в 68-ата минута, след като намери топката от непосредствена близост. Превъзходството на домакините бе подпечатано с още един гол, дело на Анхел Ди Мария в 76-ата минута. Аржентинският национал за пореден път излезе зад отбраната на гостите и копна топката над безпомощния Уго Лорис.

Реал Мадрид продължи на четвъртфиналите в Шампионската лига с общ резултат 4:1 от двата мача с Олимпик Лион. "Кралският клуб" стигна до тази фаза в турнира след шест безуспешни опита. За последно Реал игра 1/4-финал през сезон 2003/2004, когато отстъпи на друг френски отбор - Монако.

Състави Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Карвальо, Пепе, Марсело, Шаби Алонсо, Йозил, Кедира, Ди Мария, Роналдо, Бензема резерви: Адан, Албиол, Арбелоа, Каналес, Адебайор, Гранеро, Диара

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Олимпик Лион: Лорис, Крис, Ревейер, Сисоко, Ловрен, Калстрьом, Тоулан, Гуркуф, Бриан, Лопес, Делгадо резерви: Гомис, Пиед, Гоналонс, Пянич, Диакате, Веркаутер, Колодзеджак

Старши треньор: Клод Пюел