Бекъм изригна с хеттрик за Добруджа

Юношата Христислав Господинов с два гола за добричлии, Венци Николаев се разписа при дебюта си за Заря (Крушари).

Добруджа победи Заря (Крушари) с 5:1 в контрола на на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич. Мачът се игра в две полувремена по 30 минути. Голяма част от титулярите на Добруджа не играха в тази среща. В стартовия състав за спаринга бе Кристиян Димитров - Кико, който през есента бе в Ботев (Враца), а сега отново може да се завърне на стадион "Дружба". В състава на Заря пък се откроиха имената на Дидо Господинов, Недко Ангелов, Денис Судин - Мондрито, Ицо Галинов и други бивши добруджанци.

В третата минута Венцислав Николаев открадна върната към вратаря Александър Конов топка, предодоля го и изведе гостите от Крушари напред в резултата.

Още до почивката Добруджа отбеляза 4 гола. С три попадения се отличи Георги Ивелинов - Бекъма. Нападателят се отчете и с една греда при топовен далечен шут. Юношата Христислав Господинов също се разписа през първата част, а през втората добави още един гол за крайното 5:1 за добричлии.

Следващата контрола на Добруджа е в петък, 14 февруари. Тогава жълто-зелените ще гостуват на Черно море във Варна.