Златна страница в историята на добричкия спорт - ХК Добруджа спечели Купата на България

За втори път в своята история хандбалистите на Добруджа спечелиха Купата на България. Добричлии победиха Шумен с 25:21 в решителния мач за трофея, игран във Варна.

Финалът започна равностойно и на почивката Шумен имаше аванс от 1 гол - 11:10. През второто полувреме добруджанци показаха много силна игра и тотално доминираха над своя съперник, за радост на добричката публика в зала ДКС, която бурно подкрепяше тима си. Добруджа победи Шумен с крайното 25:21 и така отново спечели Купата на България по хандбал при мъжете.  Добричлии вдигнаха трофея за пръв път през 2009 г. Жълто-зелените взеха реванш за загубения финал срещу този съперник преди година.

Най-резултатен за Добруджа във финалния мач днес бе Христо Йорданов, който отбеляза 8 гола във вратата на Шумен.

Кметът на Варна Кирил Йорданов връчи купата на капитана на жълто-зелените Илиян Илиев. Градоначалникът окичи със златни медали хандбалистите на Георги Андреев.

Следващото предизвикателство пред тима е шампионската титла на България. Златните медaли от първенството са единственото, което липсва в богатата витрина на ХК Добруджа -  най-успешният отбор на Добрич в последните години.