Ценен успех за ВК Добротица

Волейболистите на Добротица постигнаха важна победа над основния си съперник в битката за седмото място във Висшата лига. Добричлии победиха Миньор (Перник) с 3:2 пред своя публика.

Добротица взе първия гейм с 25:20, но гостите от Перник спечелиха следващите две части - 20:25 и 23:25. Добричлии не се предадоха и достигнаха до обрат в мача. Те спечелиха чевтъртия гейм с 25:22 и докараха мача до тайбрек. В него волейболистите на Добротица бяха безапелационни и оставиха перничани на 9 точки.

С победата Добротица се укрепи на седмото място във Висшата лига по волейбол за мъже. На последното осмо място остава Миньор (Перник). Според регламента на първенството осмият в крайното класиране изпада, а седмият ще играе бараж за оставане в професионалния волейбол на България.

В последния си мач за сезона Добротица приема Дунав (Русе) на пети март.