Калиакра победи Берое в контрола

Калиакра записа четвърта поредна победа в предсезонната си подготовка. Каварненци победиха днес Берое с 1:0 с късен гол от дузпа.

Контролата между Калиакра и Берое се игра в Албена. Двубоят бе равностоен, като чистите голови положения и пред двете врати почти липсваха. Единственият гол в проверката реализира Марко Марков 5 минути преди края на срещата с точно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Георги Станчев в наказателното поле на Берое. Дебют за Калиакра направи юношата на клуба Сава Янев.

Победата е 4-та за Калиакра през зимната пауза. Преди днешния успех, по време на подготвителния лагер в Мелник Калиакра изигра три контроли и записа 3 победи - срещу Малеш Микрево (6:1), Ботев Враца (1:0) и Вихрен Сандански (2:0).

През следващата седмица започва участието на Калиакра в ежегодния турнир Албена Къп 2011.