Страхотен мач за Добруджа – победа над носителя на купата Берое

Добруджа победи осмия в А група и настоящ носител на националната купа Берое в контрола. Проверката, играна в Аксаково, завърши преди минути при 2:0 за добричлии. Избраниците на Диян Божилов показаха много силен футбол срещу един от най-класните тимове в България.

Въпреки многото кадрови проблеми в лагера на Добруджа, жълто-зелените започнаха по-активно мача и заслужено до почивката отбелязаха два гола на елитния си съперник. С плътен шут на Тодор Тодоров добричлии откриха резултата след четвърт час игра, а 7 минути преди края на първата част Недко Ангелов бе най-съобразителен в наказателното поле на Берое и увеличи аванса на добруджанци. През втората част играта бе равностойна и резултатът остана непроменен.

Днешната проверка бе трета за Добруджа. Преди победата над Берое, добричлии записаха равенство срещу лидера в Североизточната В група Спартак (Варна) – 1:1 и минимална загуба от третия в А група Черноморец (Бургас) – 0:1. По план жълто-зелените трябва да изиграят 3 контроли за 5 дни през следващата седмица. Очаква се в тях в игра да се появи новото попълнение на Добруджа бившият национал Милен Петков. Звездата в селекцията на добричлии не взе участие в проверката срещу Берое.