Галин Костадинов спечели сребърен медал на турнира "Академик"

Добричлията постигна много добър резултат, като хвърли гюлето на 16.54 метра.

Тази вечер в зала "Добротица" в Добрич се проведе престижният международен лекоатлетически турнир за мъже и жени "Академик".

Състезателят на СКЛА "Добруджа 99" Галин Костадинов спечели сребърен медал в тласкането на гюле. Пред него се класира единствено националът Георги Иванов, който с 20.59 метра покри норматива за участие на Европейско първенство. Трети в дисциплината се нареди гюлетласкач от Румъния.

Галин Костадинов сподели за Добрич Онлайн, че е много доволен от своето представяне, а целта на участието му е била главно да насърчи неговите възпитаници в школата на СКЛА "Добруджа 99". На юношите на клуба предстои участие в следващите дни на републиканското първенство по лека атлетика в зала. То отново е в зала "Добротица" в Добрич.

В петък Галин Костадинов ще участва и на републиканстото първенство по хвърляне на гюле при мъжете. През миналата година той се класира втори в страната.