9 медала за хвърлячите от Добрич на силен турнир в Балчик

Отлично представяне за състезателите на СКЛА "Добруджа 99" на трурнира по хвърляния Мемориал "Огнян Илиев"

Възпитаниците на треньора Галин Костадинов спечелиха общо 9 медала на силната надпревара, провела се вчера в град Балчик.

На Мемориал "Огнян Илиев" - турнир в памет на дългогодишния състезател и треньор по лека атлетика, участваха хвърлячи от Добрич, Балчик, Варна, Бургас, Разград, Карнобат и Трявна.

СКЛА "Добруджа 99" - Добрич се представи с 16 юноши, всички дали най-доброто от себе си и постигнали предно класиране. Те спечелиха общо 9 медала.

При юношите младша възраст, до 17 години, сребро спечелиха Тодор Тодоров на тласкане на гюле и Михаил Димитров на хвърляне на чук, а Христо Георгиев взе бронз на хвърляне на копие.

При момчетата до 16 години добричлии обраха медалите на тласкане на гюле. Николай Атанасов се класира първи, Михаил Димитров - втори, а Георги Димов - трети. При същата възрастова група Николай Атанасов дублира титлата си и на хвърляне на диск, а трети се нареди Георги Димов.

При атлетите до 14 години Калоян Митков спечели бронзов медал в дисциплината хвърляне на чук.

Два медала за Добрич на хвърляне на диск при 16-годишните юноши: Николай Атанасов е шампион, Георги Димов - третиДва медала за Добрич на хвърляне на диск при 16-годишните юноши: Николай Атанасов е шампион, Георги Димов - трети