Македонец спечели първия Международен турнир по ускорен шах в Добрич

Призьорите добавиха международно ЕЛО на ФИДЕ и си разделиха наградния фонд, осигурен от фирма "Атанасов груп" ЕООД - Добрич.

Днес в Добрич се проведе първия за града ни международен блиц турнир "Интелекти на света".

Организатор е шахматен клуб "Енергия 21" - Добрич.

p6220010_600

Блиц турнирът се проведе днес следобед в Международен колеж. Участваха 41 шахматисти от всички възрасти с ЕЛО до 2200, от България - Добрич, Генерал Тошево, Шабла, София, Варна, Шумен, Благоевград, Ямбол и Раднево, Русия, Румъния, Македония, САЩ.

Турнирът се проведе в 9 кръга по швейцарската система - всеки състезател срещна 9 съперници.

Във всеки двубой шахматистите разполагаха само с 5 минути за ходовете си, което прави блиц партиите изключително атрактивна за зрителите шахматна дисциплина.

p6220022_600

Шампион на турнира в Добрич стана македонецът Александър Стамнов. Втори се класира Тома Киряков от ШК "Енергия 21" - Добрич, а трети - Петър Лянгов от ШК "Марица - Изток" - Раднево.

Петър Лянгов - трето място, Александър Стамнов - първо място и Тома Киряков - второ мястоПетър Лянгов - трето място, Александър Стамнов - първо място и Тома Киряков - второ място

В шестицата се класираха още Галин Костов от  Шабла, Ангел Яначков от Шумен и Стоян Стоянов от Ямбол.

Проявата носи на шахматистите международен коефицент на ФИДЕ.

Спонсор на турнира е фирма "Атанасов груп" ЕООД - Добрич, която осигури наградния фонд. Парични премии получха заелите от първо до шесто място в класирането.