Шампионът Испания тръгна на Евро 2012 с равен срещу Италия

Европейският и световен шампион Испания започна с равенство 1:1 срещу Италия участието си на Евро 2012. Резервата Антонио ди Натале откри за “Скуадра адзура", а Сеск Фабрегас изравни за “червените фурии" в мача от Група "С".

Испания започна без типичен нападел и имаше предимство в самото начало на мача. Италия, която загуби три поредни контроли и има проблеми с контузени играчи в защитата, обаче постепенно изравни играта. Двата тима нямаха шанс да открият резултата през първото полувреме, но нулевото равенство се запази заради добрите изяви на Икер Касияс и Джанлуиджи Буфон.

В 60-ата минута “адзурите” откриха резултата. Андреа Пирло изведе резервата Антонио ди Натале в чиста позиция и нападателят на Удинезе с хладнокръвие прати топката във вратата на Касияс.

Четири минути по-късно равенството беше възстановето. Давид Силва хитро пусна топката зад гърба на защитата и Сеск Фабрегас, койко през повечето време играе като нападател, без затруднения вкара в мрежата на Буфон.

До края на мача Ди Натале и испанската резерва Фернандо Торес пропуснаха по две добри положения за гол и съотвено лишиха отборите си от победно начало на европейското първенство.