Dobrich Online Виж пълната версия

„Орлетата“ укротиха набързо добруджанци

2021-04-20 05:21:23

„Пирин“ върви уверено към елита след изразителен домакински успех

Футболният отбор на „Добруджа“ не успя да се противопостави при гостуването на лидера във Втора лига „Пирин“. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград домакините спечелиха с изразителното 4:0, с което се насочиха уверено към елитната група на страната след срещите от XXVIII кръг.   „Орлетата“ приземиха своя съперник още в 1-ата минута. При откриващата атака в мача нападателят на домакините Антон Карачанаков бе оставен на два пъти необезпокояван в нак. поле да шутира към вратата, защитавана от Ивайло Василев. Стражът отрази първия удар, но при добавката Карачанаков не сгреши – 1:0.

До почивката действията се развиваха предимно в централната част на терена без сериозни опасности пред двете врати. Пиринци нанесоха втори решителен удар в 48-ата мин. Двойна комбинация между Бенгюзов и Станислав Манолев завърши с гол на екснационала. Резервата Преслав Йорданов пропусна да направи резултата класически в 77-ата мин. от дузпа, отразена от Ив. Василев. Последва ъглов удар, при който Стилиян Николов засече с глава за 3:0. Крайният резултат в двубоя оформи Станислав Манолев в 80-ата мин. след плътен шут от около 20 метра. След загубата избраниците на ст. треньора Светослав Петров заемат 11-о място в класирането с актив от 29 точки. В следващия XXIX кръг добруджанци почиват.