Dobrich Online Виж пълната версия

„Добруджа“ се стара и не успя

2021-04-05 20:03:29

„Септември“ /София/ спечели точките на „Дружба“ с минимална разлика

Футболистите на „Добруджа“ допуснаха домакинско поражение с 0:1 от „Септември“ /София/ в среща от ХХV кръг на Втора лига. Избраниците на треньора Светослав Петров вложиха желание и старание в мача, но след 90 минути не можаха да стопят минималната разлика в резултата в полза на съперника. Столичани поведоха в 34-ата минута, когато бранителите в жълто-зелени екипи допуснаха Марио Илиевски да обстрелва необезпокояван вратата на Димитър Илиев. Стражът все пак се намеси успешно и изби, но при добавката Кристиян Пешов не срещна затруднения, с което откри. Преди това добричлии владееха изцяло инициативата и определено изненадаха софиянци с офанзивната си игра. Шанс да се разпише още в 4-ата мин. имаше Димитър Алексиев. Нападателят се размина с топката в нак. поле след неумела намеса на стража на гостите – добричлията Николай Банков.

Малко преди почивката пък Цветeлин Радев насочи с глава коженото кълбо на сантиметри от страничния стълб. Второто полувреме започна с пропуск на Ерик Почански. Офанзивният състезател на „жълто-зелените“, който празнува рожден ден, пусна технично топката край Банков, след което защитник изчисти хладнокръвно на метър от голлинията. В 64-ата мин. Цветелин Радев изпълни прецизно пряк св. удар. След него топката се насочи застрашително към горния ляв ъгъл. Банков внимаваше и с акробатична намеса изби в корнер. Пет минути по-късно вратарят на „Септември“ отново показа класа след шут на Почански. Гостите от своя страна не се отказаха също да търсят попадение, като разчитаха на бързи контраатаки, но в крайна сметка цифровото изражение се запази. Със спечелените три точки столичани се доближиха до 3-ото място, даващо право на участие в бараж. Добруджанци от своя страна остават с актив от 25 пункта, отреждащи им 11-та позиция във временното класиране.