Dobrich Online Виж пълната версия

„Чардафон“ взе реванш срещу добричлии

2019-11-23 22:03:56

Хандбалистите от Габрово се класираха за четвъртфиналите за Купата на страната

Мъжкият хандбален отбор на „Добруджа“ отпадна от турнира за Купата на България. В 1/8-финален мач от надпреварата добричлии отстъпиха с 20:26 в залата на „Чардафон“. По този начин тимът от Габрово взе реванш за загубата за първенство две седмици по-рано и се класира за следващата фаза на състезанието. Както и в зала „Русалка“, срещата премина през доста обрати и размяна на водачеството в резултата. В началните минути на двубоя „жълто-зелените“ бяха по-активни на игралното поле и поддържаха преднина от два-три гола, но непосредствено преди почивката домакините успяха да сведат пасива до един гол – 9:10 в полза на гостите.

Добрата игра на добруджанци продължи до средата на второто полувреме, когато последва необясним срив в представянето им. Габровските хандбалисти се възползваха от това, като не само, че изравниха, но постепенно започнаха да бележат с лекота. Така последната сирена дойде при резултат 26:20 в тяхна полза и продължаване в четвъртфиналите на турнира, където ще се изправят срещу тима на „Асти“ /Хасково/. На добричлии не им остава друго освен да насочат изцяло вниманието си към двубоите в „А“ РХГ, където до края на годината имат три сериозни изпитания. И трите са на чужд терен, като гостуванията са в залите на „Пирин“ /Г. Делчев/, „Осъм“ /Ловеч/ и „Локомотив“ /Г. Оряховица/.